Anita Lipnicka | Anita Lipnicka - Official Website
Official Website of Anita Lipnicka
Anita, Lipnicka, polish, singer, songwriter, english, music
15
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-3.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

birdy

Dziękuję za odwiedziny:) Już wkrótce pod tym adresem premiera mojej nowej strony w pełnej, ulepszonej wersji.

Tymczasem z ogromną przyjemnością ogłaszam pierwszą część trasy “Na Osi Czasu”, podczas której zagram przekrojowy materiał z 22 lat mojej artystycznej działalności. Oj, jest co wspominać:) Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszam na koncerty. Taka okazja drugi raz się nie powtórzy! Zachęcam również do ‘śledzenia’ mnie na bieżąco na serwisach społecznościowych. Do zobaczenia w sieci, i w realu niebawem:)

 

 

Anita

Follow:

Kontakty:

chaoslogo

Chaos Management Group

Kontakt z mediami

Maciek Pilarczyk
tel. +48 602 675 514

e-mail: m.pil@chaos.com.pl

Organizacja koncertów

Paweł Bulski
tel. +48 660 332 365

e-mail: pablo@chaos.com.pl

warner

tel: +48 22 549 18 96

Drodzy,

Oto piosenka “Bluebeard” w moim wykonaniu – matka polskiej wersji zatytułowanej “Ptasiek”. Autorem oryginalnego tekstu oraz muzyki do tego utworu jest Ś.P. Nick Talbot. To on stał się dla mnie inspiracją do napisania opowieści o człowieku bez skóry, wrażliwcu pełnym ideałów, o Ptaśku, którego miałam szczęście poznać, i który przekazał mi swoją iskrę, jaką staram się nieść dalej w świat, by nie zgasła… Słowa Nicka mają zupełnie inny ciężar emocjonalny niż moje, jego bohater  odwraca się plecami do życia , zapada się w środek pustki, z której nie widać już nic… Mój wraca. Lśnieniem myśli, nagłym furkotem skrzydeł… Zawsze jest przy mnie, jest ze mną. Z niego, i  wszystkich, którzy mnie kiedykolwiek dotknęli, składam się w jedną całość… Miłego odsłuchu życzę:)

Anita

 

nowysingle

Nowy singiel “Ptasiek”

do ściągnięcia


TUTAJ

 Niektóre piosenki same proszą się na ten świat. Przychodzą  i  męczą człowieka, dopóki ich nie nagra. Tak było z upartym  ‘Ptaśkiem”…

 

Kilka lat temu robiąc porządki w komputerze, odnalazłam w swoich archiwach plik ze studyjnym nagraniem utworu “Bluebeard” autorstwa Ś.P. Nicka Talbota (aka Gravenhurst) – prosta rzecz: mój wokal plus jego hipnotyczna gitara – nic więcej. Poznaliśmy się w Londynie gdy pracowałam  nad płytą “Hard Land of Wander”. Był dla mnie jednyą z najważniejszych postaci niezależnej sceny Brytyjskiej, podziwiałam  jego natchnione kompozycje, tajemnicze teksty i  rasowe w brzmienich, niepokojące produkcje. To on wyszedł z pomysłem, bym zaśpiewała jego piosenkę, twierdził, że jest “taka moja”… Niestety nigdy nie mieliśmy okazji dokończyć tego nagrania – życie rozstawiło nas po kątach. Zostały nam  listy, długie wirtualne rozmowy, o sprawach ważnych, trywialnych bzdurach, o muzyce…

 

Ostani raz widziałam Nicka w Warszawie we wrzesniu 2010 na jego solowym koncercie w klubie Powiększenie. W grudniu 2014 dotarła do mnie wiadomość o jego nagłej śmierci. Zapadłam się 100 pięter w dół. Straciłam kogoś ważnego….

 

Wtedy wygrzebałam nasze nagranie, wrócił do mnie obraz studia w Dorset, gdzieś na wsi zasypanej śniegiem. Poczułam, że jestem mu winna tę piosenkę. Zaczęłam śpiewać ją z zespołem na koncertach. Wiosną tego roku postanowiłam dopisać swoje słowa. I tak oto Nick stał się  inspiracją do polskiej wersji własnej kompozycji – urodził się z tego “Ptasiek”. Wspomnienie o człowieku nieprzystającym do rzeczywistości, wrażliwcu bez skóry, o duchu w świtle dnia ( Ghost in Daylight  to tytuł ostatniej płyty Nicka Talbota…)

 

Każdy z nas ma swojego “Ptaśka” – to mógłby być przyjaciel z dzieciństwa, nauczyciel, ojciec, kochanek, ktoś przelotnie spotkany w podróży, kto dotknął nas głęboko, otworzył serce i  oczy, rozniecił w nas  iskrę, której światło nigdy nie gaśnie. Sam zniknął, odszedł,  przepadł bezpowrotnie, ugięty pod ciężarem życia. Jednak to, w co wierzył, jakim wartościom przyświecał, nie poszło na marne, bo żyje w nas nieustannie, inspiruje kolejne pokolenia.

 

“Ptasiek” to opowieść o nieśmiertelności ideałow. O czystości uczuć i naiwnosci prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca.

 

 “Za to co mam w sobie, dziękuję Tobie”.

 

Anita

 

“Ptasiek” jest adaptacją utworu Gravenhurst p.t.  “Bluebeard”

Muz. Nick Talbot

Sł. Anita Lipnicka

Nagrań dokonano w studio Recpublika w Lubrzy

Realizacja nagrania oraz mix: Łukasz Olejarczyk

Produkcja: Anita Lipnicka i Łukasz Olejarczyk

Bębny: Bartosz Niebielicki

Bas: Kamil Pełka

Instr. klawiszowe: Piotr Świętoniowski

Gitary: Bartek Miarka

Mastering: Whitfield Mastering Limited, Londyn