Anita Lipnicka | Anita Lipnicka & The Hats
Anita Lipnicka & The Hats Official Website
Anita Lipnicka, The Hats, musician, band, polish, music, pop, rock
2
home,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-3.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2,vc_responsive

Z ogromną przyjemnością ogłaszam premierę klipu do piosenki “Z miasta”.
Dajcie się zabrać na łąki, do lasu i nad wodę🌾🌳🌊
Nie ma chwili do stracenia- uciekamy z betonowych dżungli!!!😜

Po olbrzymim sukcesie “Ptaśka”, który jesienią 2016 roku przez wiele tygodni nie schodził z czołówki Trójkowej Listy Przebojów, Anita Lipnicka powraca z drugim singlem, zapowiadającym jej nowy album studyjny.

 

Utwór “Z miasta”  będzie miał swoją premierę już 14ego lipca.

 

“Mimo, że płyta ukaże się dopiero w listopadzie, zależało mi aby ta piosenka zaistniała już teraz, w lecie.  Jest na nią idealny czas  i  pora, bo mowa o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o songu ku czci natury, poczuciu  swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł” – wyjaśnia artystka.

 

Muzycznie jest to chyba najbardziej energetyczna kompozycja, w jakiej do tej pory mogliśmy usłyszeć  piosenkarkę. “Z miasta “ przywodzi na myśl ducha projektów takich artystów jak Ben Howard czy wczesny Coldplay. W piosence faktycznie czuć lekkość i powiew świeżego powietrza. Nowością jest również fakt, iż całe wydawnictwo sygnowane jest nazwą Anita Lipnicka & The Hats. “Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi Lipnicka. To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.”

 

The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr  Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary. Co to będzie za płyta?  “Cóż, wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło. Zaczynałam jako wokalistka mega popowego zespołu w latach 90tych. Otarłam się o alternatywę śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam  poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony! – enigmatycznie wyjawia artystka.  Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz.”

 

W czasie, gdy singiel “Z miasta” będzie miał swoją premierę, Anita Lipnicka & The Hats mają zaplanowany kolejny camp muzyczny w Górach Sowich, gdzie przygotowują się do dalszych nagrań. Nad produkcją albumu czuwa sama Lipnicka, do spółki z realizatorem dźwięku Łukaszem Olejarczykiem,  z którym wspólnie wyprodukowali rok temu “Ptaśka”. “Będzie korzennie, vintage’owo, z echem bluesa, country oraz folku ze złotych lat hipisowskich. W tekstach dużo odniesień do przyrody – wszystko za sprawą krajobrazów, klimatu, jaki towarzyszy nam podczas tworzenia w środku lasu, nad  jeziorem… Z daleka od zgiełku miasta.”

 

Anita

Kontakty:

chaoslogo

Chaos Management Group

Kontakt z mediami

Maciek Pilarczyk
tel. +48 602 675 514

e-mail: m.pil@chaos.com.pl

Organizacja koncertów

Paweł Bulski
tel. +48 660 332 365
e-mail: pablo@chaos.com.pl

warner

tel: +48 22 549 18 96